Promosyon Ürünleri Nedir?

Promosyon Nedir? (Eşantiyon Nedir?)

Promosyon, tanıtım ürünleri anlamını taşımaktadır. Promosyon, kendilerini tanıtmak ve ürünleri pazarlamak isteyen firmaların potansiyel müşterilerine ulaşmak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır. Türkçe karşılığı “özendirme” olan kelime, Fransızca’da “promotion” kelimesinden dilimize girmiştir. Kısaca promosyon, bugünümüzde tanıtım mamülleri manasında kullanılmaktadır.

Büyük bir süratle ilerleyen dünyada firmaların kendilerini ya da mamüllerini tanıtarak müşterilerinin beğenisini sunmak amacıyla kullandıkları en etkili yöntemlerden birisidir. Hayatımızın her alanına hitap eden mamüllerle marka değerini arttırmak ve amaç kitleye ulaşmak amacıyla sarfedilen bu yöntem, firmaların müşteriyle bütünlük kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Promosyonun Firmalar İçin Günümüzdeki Anlam ve Önemi

Kurumsal iş aleminde yüzlerce sektörde binlerce firma etkinlik göstermekle beraber her gün sektörelere yeni firmalar katılmaktadır. Firmalar, amaç müşteri kitlelerine kendilerini ve mamüllerini tanıtmak ve rakiplerinden bir ismim öne çıkmak amacıyla reklam, tanıtım ve promosyon çalışmaları gerçekleştirme zorundadır. Promosyon, en etkili ve kalıcı tanıtım araçlarından birisidir.


Promosyon çalışmaları kapsamında sıksık göz önünde bulundurulan ve günlük hayatta sık sarfedilen malzemelerin tercih edilmesi gerektiğince ehemmiyet taşır. Eşantiyon mamüllerinin üstünde firmaların verileri bulunduğundandır ki şahıslar markalara normalden çok daha çok aşina olurlar. Ürünlerin sık kullanımları yardımıyla günlük hayatta yüzlerce şahıs firma verilerini görmekte, firma isimleri hafızalara kuvvetli bir şekilde yerleşmektedir. Bu anlamda promosyon, hem bütçe dostu, hem de gerektiğince etkili bir reklam stratejisidir.

Promosyon Ürünlerinin Kullanım Alanları
Firmalar, kurumlar, dernekler, partiler ve ajanslar amaç kitlesinin dikkatini çekebilecek cazip ve kullanımı kolay mamüller tercih etmektedir. Bu sayede her oluşum nerdeyse her an amaç kitlesine ulaşmaktadır. Öte yandan firmalar özel günlerde, yılbaşında, resmi ve dini bayramlarda, genel ya da ulusal seçimlerde, fuarlarda ya da açılışlarda promosyon & eşantiyon mamülleri yardımıyla sahip olunan ve potansiyel müşterilerine erişmektedirler. Ajanda ve defterler, kalemler, powerbank ve usb hafıza gibi teknolojik mamüller saatler, bardaklar, şapka ve tişört başta olmak üzere tekstil mamülleri firmaların en çok tercih ettikleri promosyon & eşantiyon mamülleridir.

Maksimum müşteri memnuniyeti ilkesiyle, amaç olarak en kaliteli promosyon mamüllerini en ideal fiyatlarla sunmaktır. Türkiye’nin 81 iline hizmet veren markamız, en kısa sürede belirti edilen vakit diliminde teslim etmektedir.

Promosyon Baskı Çeşitleri Nelerdir?
Promosyon mamülleri kadar ürün üstündeki baskı niteliği de son derece ehemmiyet taşımaktadır. Kaliteli baskı ve değişiklik yaratacak mamüllerle firmalar daha geniş kitlelere ulaşabilir, tanıtımını yapılabilir ve mamüllerinin satışlarını arttırabilir Artiko Dijital Çözümler, lazer baskı, uv baskı, tampon ve serigrafi baskı, ofset baskı, dijital baskı, sıcak gofre baskı, aktarma ve süblimasyon baskı tiplerini kullanmaktadır. Baskı tipleri ile daha detaylı bilgi amacıyla https://www.artikodijital.com/promosyon-ve-matbuu-baski-cozumleri/ sayfamızdan baskı detayları incelemenizi tavsiye ederiz. İletişim