Dijital Kimliğiniz 2020’ye Hazır Mı ?

2020’ye başlarken markaların yıllık planları uygulanmaya başlandı. Bütçeler, büyüme oranları, hedeflerin ne durumda olduğu…

Peki dijital kimliğinizi değerlendirdiniz mi? Dijital kimliğiniz yeteri kadar değerli mi ? Dijital kimliğinizi nasıl geliştirebilirsiniz ? Gelin bu yıl markanızın dijital kimliği için neler yapabilirsiniz birlikte bakalım.

Sosyal Medya Takipçi Sayıları

Sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısının yeterliliğini belirlemek için rakiplerinizin durumu inceleyebilir, sosyal medya hesaplarınızın uzun vadeli aktif tutup yer edilebilir, profesyonel yardım alabilirsiniz. Tüm bu sosyal medya yönetimine bütçe ayırırken dijital reklama bütçe ayırmayı da ihmal etmemelisiniz.

Eğer sosyal medyaya hesaplarınızı yeni açtıysanız veya yeni aktif tutmaya başladıysanız, rakiplerinizin gerisinde olmanız gayet normal. Hızlı bir artış beklemeyin ancak öne çıkmak için yeni yollar denemeyi unutmayın. Bu konuda mutlaka profesyonel bir destek alın ve yenilikleri takip etmeniz gerektiğini unutmayın. Etkili sonuçlara ulaşmak için bütçe planlamanıza dijital reklamları da eklemeyi ihmal etmeyin.

Etkili bir içerik, profesyonel tasarımlar ile birleşip düzenli olarak paylaşımlar yapıldığında bu gönderilerin takipçilerinizin dışında daha fazla kişiye ulaşması için dijital reklamları değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu çalışmaları sosyal medya yönetimi ve dijital reklam alanında hizmet sağlayan profesyoneller ile sürdürmelisiniz.

Video İletişim Kanalı; Youtube

Peki markanızın Youtube kanalı var mı? Markanız Youtube içeriği üretmeye uygun mu? Cevabınız evetse artık burayı daha etkili kullanım ile daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Video içerikler üretmeye karar verdiyseniz bu işin düzenli olarak devam ettirilmesi gerektiği göz önünde bulundurun. Etkili bir Youtube kanalı için yıllık planınıza uygun hareket etmeniz gerekmektedir. Video yükleme sıklığını ise haftada bir, ayda iki gibi uygun bir düzenle sağlayabilirsiniz. Profesyonel video ve fotoğraf çekim çözümleri için tecrübeli ekipler ile çalışmalısınız.

Eğer yeterli içerik üretemeyeceğinizi ve düzeni sağlayamayacağınızı düşünüyorsanız hala Youtube kanalı açmaya çalışmak zaman kaybı olacaktır. Bunun yerine zamanınızı ve bütçenizi markanıza daha fazla katkı sağlayacak sosyal medya platformlarına yönlendirebilirsiniz.

Web Siteniz Ne Kadar İyi?

Web siteniz markanızın dijital kimliğinin en büyük parçası. Markanızla yeni karşılaşan insanlar hemen markanızı aratıyor ve sizi inceliyor. Bu sebeple web siteniz öncelikle kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olmalı. İçeriklerin net bir şekilde kullanıcılara ulaşması için etkili içeriklerin, profesyonel tasarım ile entegre olması gerekmekte. Kullanıcıların hangi soruların cevabını beklediğini analiz edip, sitenizin sorulara cevap verip veremediğinizi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İnsanların sitenizde ve sayfalarında inceleme süresi, sizin neyi doğru ya da yanlış yaptığınızı daha net ortaya koyacaktır. Bu konuda profesyonel web tasarım hizmeti sağlayan firmalar ile çalışmanızı öneririz.

21. yüzyılın ilk çeyreğini tamamlamaya yakın, hala dijitale medyaya geçiş yapmayıp, yenilikleri takip etmediyseniz bu alanda biran önce girişimde bulunmanız gerekmektedir.